Množstvo:

  Nutrilite All Plant Protein poskytuje vysokokvalitné rastlinné proteíny na zabezpečenie optimálneho denného príjmu, ktorý Vás udrží v chode*.   

  Prečo by sa Vám mohol páčiť...

  Proteíny sú známe ako stavebné kamene života, pretože sa nachádzajú v každej bunke tela, pomáhajú naprávať poškodenie a budovať nové bunky.  Rovnako ako rám na bicykli, sú nosnou konštrukciou Vášho tela a poskytujú oporu Vašim kostiam a svalom. Nadbytočné bielkoviny nie sme však schopní ukladať a je tak potrebné zabezpečiť si ich stály príjem. Pravdepodobne predpokladáte, že bielkoviny sa v strave nachádzajú v dostatočnom množstve, ale ak ste vegetariáni alebo vegáni, tak môžete trpieť ich nedostatkom, pretože ich hlavnými zdrojmi sú mlieko, vajcia, syr a červené mäso. 

  Nutrilite™ All Plant Protein predstavuje vyváženú a zdravú alternatívu k tradičným formám bielkovín a obsahuje všetkých deväť esenciálnych aminokyselín, ktoré prispievajú k dobrému zdraviu.  Nutrilite™ All Plant Protein môžete primiešať do jedla a nápojov bez toho, aby ste tým ovplyvnili ich chuť, a preto je jeho užitie rýchle, jednoduché a pohodlné.  Skúste si po tréningu primiešať jednu polievkovú lyžicu tohto proteínu do Vášho každodenného miešaného nápoja.

   

  Užitočné tipy...

  • Výživový doplnok s obsahom bielkovín z prirodzených zdrojov vhodný aj pre vegetariánov  
  • Obsahuje menej ako 0,5 g tuku na porciu.
  • Ľahko stráviteľný.
  • Tento proteínový prášok neobsahuje umelé farbivá, príchute ani konzervačné látky.
  • Kým niektoré jedlá sú bohatým zdrojom proteínov, môžu obsahovať aj veľa cholesterolu, nasýtených tukov, soli a kalórií. Nutrilite™ All Plant Protein je zdravá alternatíva derivovaná zo sóje, pšenice a hrášku.
  • Jedna polievková lyžica Vám poskytne 8 g proteínu v porcii. Každý človek potrebuje minimálne 0,83 g bielkovín na 1 kg svojej telesnej hmotnosti. To znamená, že niekto s hmotnosťou 60 kg, potrebuje každý deň približne 50 g bielkovín.   *
  • Ľahko sa pridáva do teplých alebo studených jedál a nápojov bez toho, že by ovplyvnil ich chuť.  
  • Poskytuje rovnováhu všetkých deviatich esenciálnych aminokyselín.  „Esenciálne“ znamená, že si ich organizmus nedokáže sám syntetizovať a patrí medzi ne histidín, izoleucín a leucín, lyzín, metionín, fenylalanín, treonín, tryptofán a valín.

  * Proteín prispieva k udržaniu si normálneho stavu kostí a svalovej hmoty. https://www.efsa.europa.eu/en/press/news/120209.

   
  PRIEMERNÝ OBSAH V 1 PORCII (10 g) NA 100 g
  Energetická hodnota  170/40 (kJ/kcal) 1700/400 (kJ/kcal)
  Tuky (g) 0,48 4,8
    z toho nasýtené (g) 0,06 0,6
  Sacharidy (g) 0,32 3,2
    z toho cukry (g) 0 0
  Bielkoviny (g) 8 80
  Soľ (g) 0,23 2,3
  Esenciálne aminokyseliny                                                          
  Izoleucín 390 mg 3900 mg
  Leucín 660 mg 6600 mg
  Lyzín 510 mg 5100 mg
  Metionín a cystín 220 mg 2200 mg
  Fenylalanín a tyrozín 750 mg 7500 mg
  Treonín 310 mg 3100 mg
  Tryptofán 120 mg 1200 mg
  Valín 400 mg 4000 mg
  Histidín 210 mg 2100 mg


  ZLOŽENIE: bielkoviny zo sóje (81%), bielkoviny z pšenice (10 %), bielkoviny z hrášku (7,5 %), emulgátor (sójový lecitín), protihrudkujúca látka (oxid kremičitý).

  • Všetci, ktorí nekonzumujú dostatočné množstvo mlieka, mäsa, syrov alebo iných jedál bohatých na proteíny.
  • Všetci, ktorí vynakladajú veľkú fyzickú námahu napr. pri cvičení.
  • Tí, ktorí nechcú, aby ich strava obsahovala tuky a kalórie.
  • Tí, ktorí sa pravidelne nestravujú, alebo konzumujú len malé množstvá, alebo potrebujú doplniť proteíny v strave.
  • Pre deti (staršie ako 3 roky), adolescentov, starších, tehotné alebo dojčiace ženy, ktoré potrebujú vyššie dávky proteínov.

  Odporúčané dávkovanie

  Podľa potreby pridajte jednu vrchovatú 15 ml lyžicu* prášku (približne 10 g) do vody, mlieka alebo iného nápoja jeden alebo viackrát denne. Dôkladne premiešajte alebo silno pretrepte v pevne uzavretej nádobe 1 minútu. Takisto môžete prášok nasypať do cereálii alebo primiešať do polievok, šalátov a ďalších jedál.

  *Jedna lyžica má objem 15 ml.

  Odporúčanie

  Nie je vhodné pre deti mladšie ako 3 roky. Nádobu dôkladne uzatvárajte. Uchovávajte na chladnom a suchom mieste. Výrobok obsahuje prírodné zložky z rastlín, a preto môže pri preprave dôjst k optickej zmene obsahu. Čistá hmotnosť je zaručená. Hlavný význam má pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl.