Ste Hosť:  
Množstvo:

  Nutrilite DOUBLE X je výživový doplnok, ktorý poskytuje vyváženú kombináciu 12 esenciálnych vitamínov a 10 minerálov. Je obohatený o špeciálnu zmes 22 rastlín - PhytoBlend™ - derivovanú z ovocia, zeleniny a bylín, ktoré sa nedajú ľahko zaradiť do vašej každodennej stravy.

  Aké priaznivé účinky má pre vás

  Nutrilite DOUBLE X je navrhnutý tak, aby vám pomáhal vyplniť potenciálny nedostatok živín a fytonutrientov v strave.  Umožňuje vám získať si vašu vnútornú rovnováhu a podporiť tak váš prirodzený potenciál.
   

  Vášmu organizmu zabezpečuje jedinečnú podporu viacerými spôsobmi:

  • Činnosť mozgu: Jód podporuje bežné fungovanie kognitívnych funkcií. Vitamín B12 prispieva k normálnemu duševnému fungovaniu.
  • Nervový systém:  Meď podporuje normálne fungovanie nervového systému.
  • Imunitný systém: Vitamín C prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému. 
  • Energetický metabolizmus: Niacín podporuje normálny energetický metabolizmus. 
  • Regulácia zápalových reakcií: Kurkumín pomáha telu regulovať zápalové reakcie.
  • Trávenie a pečeň: Magnézium podporuje normálnu činnosť tráviacich enzýmov. Rozmarín a kurkuma pomáhajú podporovať normálne fungovanie pečene.
  • Bunky: Vápnik zohráva úlohu v procese delenia buniek a ich špecializácie.
  • Stres spôsobený oxidáciou: Vitamín E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
  • Fungovanie srdca: Vitamín B6 podporuje normálny metabolizmus homocysteínu a tiamín prispieva k normálnemu fungovaniu srdca.
  • Činnosť kostí: Vitamín D je potrebný na udržanie si normálneho stavu kostí.
  • Činnosť svalov: Magnézium prispieva k normálnemu fungovaniu svalov.
  • Činnosť zraku/videnie: Vitamín A podporuje zachovanie si normálneho videnia.
  • Pleť, vlasy a nechty: Biotín prispieva k udržaniu normálneho stavu pleti a vlasov. Vitamín C podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu potrebného na normálne fungovanie pleti. Selén a zinok prispievajú k zachovaniu normálneho stavu nechtov.
  • Hormonálna rovnováha: Vitamín B6 podporuje reguláciu činnosti hormónov a kyselina pantoténová (vitamín B5) prispieva k normálnej syntéze a metabolizmu steroidných hormónov, vitamínu D a niektorých neurotransmiterov.

  Hlavný význam má pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl.

  Prečo by sa vám mohol páčiť

  Ľudský organizmus je súčasťou ekosystému, ktorý sa neustále snaží udržať si vnútornú rovnováhu a možnosť optimálne fungovať.

  Dôkladná výživa je preto veľmi dôležitá. Vyvážená a pestrá strava je nevyhnutná pre vašu duševnú a fyzickú pohodu a na dosiahnutie celkového zdravia aj počas najbližších rokov.

  V skutočnosti až 3 zo 4 osôb nekonzumujú dennú minimálnu dávku ovocia a zeleniny odporúčanú Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO)1. Preto možno potrebujete pomoc pri získavaní chýbajúcich živín a druhotných zložiek rastlín známych ako fytonutrienty.

  Nutrilite Double X obsahuje rastliny a fytonutrienty z piatich farebných skupín: zelená, biela, žltá, červená a fialová.

  Nutrilite DOUBLE X vám môže pomôcť vyplniť potenciálny nedostatok vitamínov, minerálov a fytonutrientov v strave, zabezpečiť vášmu organizmu vnútornú rovnováhu
  a dovoliť vám podporiť váš prirodzený potenciál.

  1 Zdroj: “Global assessment of select phytonutrient intakes by level of fruit and vegetable consumption”; Mary M. Murphy, Leila M. Barraj and Judith H. Spungen; British Journal of Nutrition (2014), 112, 1004-1018.

  Fakty, ktoré vás zaujmú

  Podľa štatistiky väčšina dospelých vo svete (58-88 %) konzumuje menej ako 5 porcií ovocia a zeleniny denne, čo je minimálna odporúčaná dávka Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO)2, .  

  Ovocie a zelenina sú bohatým zdrojom vitamínov, minerálov a rastlinných zložiek známych ako fytonutrienty.


  Kontrolujeme celkový proces výroby od semiačka až po výživový doplnok, aby sme vám zabezpečili vysokokvalitný výrobok, ktorý si zaslúžite:

  • Začína sa to špeciálne vybranými semiačkami, ktoré sú pestované v správnej pôde a hĺbke na trvalo udržateľných farmách. Trvalo udržateľné poľnohospodárstvo umožňuje dopestovať silnejšie, odolnejšie rastliny s vyššou nutričnou hodnotou.
  • Všetky rastlinné prísady sú z trvalo udržateľných fariem Nutrilite alebo NutriCert, na ktorých sa nepoužívajú toxické chemické prísady alebo pesticídy.
  • Naše rastliny zbierame a spracúvame na ich vrchole, využitím ktorýchkoľvek častí s najlepším profilom fytonutrientov. Rastliny sa spracúvajú niekoľko hodín od zberu a to použitím najmodernejších zariadení.
  • Naši vedci neustále hľadajú nové spôsoby, ako zlepšiť obsah prírodných prísad kombináciou esenciálnych vitamínov a minerálov s rastlinnými fytonutrientami.
  • Vykonávajú sa rozsiahle testovania, aby sme sa uistili, že užívať DOUBLE X je bezpečné. Predtým, ako sa  dostane k vám vykonáme 2000 testovaní na výrobnú jednotku, počnúc rastlinným materiálom.  
    

  V období stresu, alebo pri zmenách ročných období môžete potrebovať pomoc znovu získať vnútornú rovnováhu a umožniť tak vášmu organizmu a mysli dôkladne fungovať.

  2 Zdroj: “Global assessment of select phytonutrient intakes by level of fruit and vegetable consumption”; Mary M. Murphy, Leila M. Barraj and Judith H. Spungen; British Journal of Nutrition (2014), 112, 1004-1018.
   

  Zloženie

  TABLETA S OBSAHOM VITAMÍNOV: uhličitan vápenatý, stabilizátory (mikrokryštalická celulóza, sieťovaná sodná soľ karboxymetylcelulózy, arabská guma, hydroxypropylmetylcelulóza, agar, vápenaté soli mastných kyselín), oxid horečnatý, kyselina L-askorbová, protihrudkujúce látky (oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín), maltodextrín, nikotínamid, D-alfa-tokoferyl sukcinát, D-pantotenát vápenatý, sacharóza, emulgátor (alginát sodný), hrachový škrob, modifikovaný kukuričný škrob, kukuričný škrob, oxid zinočnatý, palmový olej, pyridoxín hydrochlorid, riboflavín, tiamín mononitrát, beta karotén, estery luteínu, antioxidanty (ascorbyl-palmitan, askorban sodný, alpha-tokoferol, extrakt s vysokým obsahom tokoferolu), izolát sójovej bielkoviny, zvlhčovadlo (glycerol), lykopén (z paradajok, Lycopersicon esculantum), retinyl acetát, glukózový sirup, kyselina pteroylmonoglutámová, povlaková látka (karnaubský vosk), D-biotín, seleničitan sodný, kyanokobalamín.
   

  TABLETA S OBSAHOM MINERÁLNYCH LÁTOK: uhličitan vápenatý, stabilizátory (mikrokryštalická celulóza, sieťovaná sodná soľ karboxymetylcelulózy, arabská guma, hydroxypropylmetylcelulóza, pektín), oxid horečnatý, fumaran železnatý, maltodextrín, protihrudkujúce látky (oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín), extrakt z mäty 0,9% (Mentha x piperita), oxid zinočnatý, koncentrát z petržlenu 0,6% (Petroselinum crispum), koncentrát zo špenátu 0,6% (Spinacia oleracea), glukónan meďnatý, vláknina z cukrovej trstiny, koncentrát zo žeruchy 0,3% (Nasturtium officinale), síran mangánatý, kukuričný škrob, koncentrát z lucerny 0,2% (Medicago sativa), zvlhčovadlo (glycerol), chlorid chromitý, molybdénan sodný, povlaková látka (karnaubský vosk), seleničitan sodný.
   

  TABLETA S OBSAHOM FYTONUTRIENTOV: stabilizátory (mikrokryštalická celulóza, sieťovaná sodná soľ karboxymetylcelulózy, hydroxypropylmetylcelulóza, arabská guma, síran vápenatý, vápenaté soli mastných kyselín), uhličitan vápenatý, extrakt z rozmarínu 12 % (Rosmarinus officinalis), kvercetín, oxid horečnatý, koncentrát z aceroly 6% (Malpighia glabra), maltodextrín, kyselina L-askorbová, extrakt z kurkumy 3% (Curcuma longa), prášok z kelpu 2% (Ascophyllum nodosum and Laminaria digitata), protihrudkujúce látky (oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín), extrakt z hrozna 1 % (Vitis vinifera), koncentrát z pomaranča 1% (Citrus sinensis), vláknina z cukrovej trstiny, amla koncentrát 0,6% (Phyllanthus emblica), extrakt z čiernej ríbezle 0,4% (Ribes nigrum), koncentrát z grapefruita 0,3% (Citrus paradisi), extrakt z cibule 0,3% (Allium cepa), koncentrát z čučoriedky 0,2% (Vaccinium corymbosum), exktrakt z čiernej bazy 0,2% (Sambucus nigra), sacharóza, zvlhčovadlo (glycerol), koncentrát  z citróna 0,1% (Citrus limon), koncentrát z mandarínky 0,1% (Citrus reticulata), hrachový škrob, kukuričný škrob, triglyceridy so stredne dlhým reťazcom, povlaková látka (karnaubský vosk), jodid draselný, cholekalciferol, antioxidant (alfa-tokoferol).
   

  PRIEMERNÝ OBSAH

  Živiny 6 Tabliet Denne (2 Vitamínové Tablety, 2 Minerálne Tablety, 2 Tablety s Fytonutrientami) % RVH*
  Beta karotén 2,4 mg -
  Vitamin A 800 µg RE 100%
  Vitamin D3 7,5 µg 150%
  Vitamin E 12 mgTE 100%
  Vitamin C 160 mg 200%
  Vitamin B1 2,2 mg 200%
  Vitamin B2 2,8 mg 200%
  Vitamin B3 (Niacín) 16 mg NE 100%
  Vitamin B6 2,8 mg 200%
  Kyselina listová 200 µg 100%
  Vitamin B12 2,5 µg 100%
  Biotín 100 µg 200%
  Kyselina pantoténová 12 mg 200%
  Vápnik 680 mg 85%
  Horčík 245 mg 65%
  Železo 7 mg 50%
  Zinok 10 mg 100%
  Meď 0,95 mg 95%
  Mangán 1 mg 50%
  Selén 50 µg 91%
  Chróm 36 µg 90%
  Molybdén 45 µg 90%
  Jód (z prášku Kelp a jodidu draselného) 130 µg 87%
  Kurkuminoidy 31 mg -
  Luteín 1 mg -
  Lykopén 1 mg -
  Kvercetín 100 mg -
  Kyselina rozmarínová 10 mg -
  Celkové antokyány 3 mg -

  % Referenčná výživová hodnota

  Kľúčové vlastnosti

  Poskytuje vyváženú kombináciu 12 esenciálnych vitamínov, minerálov a výťažkov z 22 rastlín zabezpečujúcich široké spektrum prospešných fytonutrientov.

  Nutrilite DOUBLE X je obohatený o PhytoBlend – exkluzívny komplex derivovaný z ovocia, zeleniny a bylín, ktoré nie je vždy jednoduché zaradiť do každodennej stravy. Poskytuje druhotné zložky rastlín a bylín známych ako fytonutrienty zo všetkých piatich skupín farieb: zelená, biela, žltá, červená a fialová. Každá skupina farieb poskytuje cenné živiny.

  Všetky rastlinné prísady sú z trvalo udržateľných fariem Nutrilite alebo NutriCert, ktoré nepoužívajú škodlivé chemikálie alebo pesticídy.
  Trvalo udržateľné poľnohospodárstvo umožňuje dopestovať silnejšie, odolnejšie rastliny s vyššou nutričnou hodnotou.

  Bez pridania umelých sladidiel, farbív, príchutí a konzervačných látok.

  Použitie

  ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE:

  Predospelých – jedna tableta s vitamínmi, jedna tableta s minerálnymi látkami a jedna tableta s fytonutrientami dvakrát denne s jedlom.

  Výživové doplnky nie sú náhradou rozmanitej stravy • Nepoužívajte, pokiaľ je pri zakúpení poškodený ochranný obal • Na udržanie čerstvosti uchovávajte tablety vo fóliových obaloch • Uchovávajte na chladnom a suchom mieste • Nevhodné pre deti • Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy.

  Hlavný význam má pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl.