Príbeh spoločnosti Amway

image/png;;;the_amway_story_1.png

1950

Priateľstvo a príležitosť

Jay Van Andel a Rich DeVos začali spolu podnikať v 50-tych rokoch 20. storočia, keď  začali s priamym predajom výživových doplnkov NUTRILITE. Vtedy zistili to, čo je dôležité až dodnes -  ľudia a vzťahy sú jadrom akéhokoľvek úspešného podnikania. Tým, že získali dôveru svojich zákazníkov, dosiahli rast svojho podnikania. Okolo roku 1959 Rich, Jay a niekoľko ich priateľov hľadali, aké výrobky by im pomohli ešte viac expandovať. Výsledkom ich snaženia bol prvý výrobok starostlivosti o domácnosť, ktorý sa volá L.O.C.™ (Liquid Organic Cleaner) Univerzálny čistiaci prostriedok. Bol to okamžitý úspech , ktorý otvoril dvere do sveta nových príležitostí.

image/png;;;the_amway_story_2.png

1960

Zrodil sa podnikateľský model

Jay Van Andel a Rich DeVos sa chceli o svoj nový úspech podeliť aj s ostatnými, ktorí s nimi zdieľali rovnaké hodnoty a víziu. Vytvorili jedinečný podnikateľský model, ktorý umožňoval ďalším pridať sa k Amway a zúčastniť sa budovania expandujúceho podnikania a mať z toho úžitok. Tento model sa stal základom systému kvalifikácií, ktorý sa naďalej buduje na všetkých trhoch vo svete, na ktorých Amway  pôsobí.

Výrobky Amway Starostlivosti o domácnosť, vrátane nového pracieho prípravku SA8™, sa veľmi dobre predávali. Počas niekoľkých rokov spoločnosť narástla tak, že mala 700 zamestnancov, viac ako 200 exkluzívnych výrobkov a vyše 100 000 obchodných partnerov. Obrat spoločnosti Amway rapídne rástol a po prvýkrát prekročil hodnotu 500 000 USD (odhadnutý obrat).

image/png;;;the_amway_story_3.png

1970

Globálny rast

V sedemdesiatych rokoch sa podnikateľská príležitosť naďalej rozširovala. V polovici 70-tych rokov 20.storočia kamióny Amway najazdili viac ako 5,23 milióna kilometrov ročne a doručovali výrobky miliónom obchodných partnerov.

Spoločnosť rozšírila svoje pôsobenie do zámoria, otvorila svoje trhy v ôsmich krajinách na troch svetadieloch. Amway začala pôsobiť v Austrálii v roku 1971, rýchlo nasledovala Európa v roku 1975, potom Hong Kong a Malajzia. Amway Japan Limited (AJL), založená v Tokiu v r. 1979, sa rýchlo stala jedným z najväčších trhov Amway.

image/png;;;the_amway_story_4.png

1980

Viac ako 1 miliarda a stále rastieme

Amway je oddaná zdraviu a správnej výžive a to viedlo aj k tomu, že sme sa stali veľmi úspešnými priekopníkmi v domácej doúprave vody. Čistá voda je ťažko dostupná pre mnohých ľudí na svete, preto sme uviedli na trh novú kategóriu výrobkov na doúpravu vody eSpring™, ktorá má dnes na svetovom trhu vedúcu pozíciu.

Odhadované ročné predaje prvýkrát prekročili 1 miliardu USD. Amway rozširuje svoje sídlo vedenia v meste Ada, v štáte Michigan, USA a investuje do nového výrobného zariadenia na vývoj a výrobu prípravkov ARTISTRY™.

image/png;;;the_amway_story_5.png

1990

Na rodine záleží

Steve Van Andel a Doug De Vos kráčajú v šľapajách svojich otcov a preberajú pozície Chairmant a President spoločnosti Amway, stavajúc na ich úspechu a budujúc ďalšie. Rok 1990 zaznamenáva pokračujúci rast a odhaduje sa, že objemy predaja dosiahnu 5 miliárd USD.

Aby sa zvýšilo povedomie o značke, Amway Japan sponzoruje Zimné olympijské hry 1998 v japonskom Nagane. Na celom svete sa regióny a pobočky jednotlivých krajín neustále snažia podporovať svojich obchodných partnerov a spúšťajú komerčné internetové stránky, ktorými sa Amway obchodná príležitosť dostáva na internet.

image/png;;;the_amway_story_6.png

2000

Amway je stále prekvitajúcou, mnohomiliardovou medzinárodnou spoločnosťou, ktorá zlepšuje životy ľudí a predstavuje podnikateľskú príležitosť vo viac ako 80 krajinách sveta. Výrobky značky AMWAY™ predáva viac ako 3 milióny Vlastníkov podnikania Amway na celom svete, z nich 500 000 sídli v Európe.

Amway v súčasnosti aktívne pôsobí v 28 krajinách Európy.

Našou víziou je pomáhať ľuďom viesť lepší život. Tvoríme jedinečnú globálnu komunitu, navzájom si pomáhame a spolupracujeme a sme veľmi hrdí na naše princípy, na našich ľudí a výrobky, ktoré nám umožňujú zohrávať pozitívnu úlohu v životoch mnohých ľudí na celom svete.