image/png;;;amway founders.png

Rich De Vos

V roku 1959 Rich De Vos založil Amway Corp. spolu so svojím priateľom a obchodným partnerom, Jay Van Andelom. Spoločnosť priameho predaja teraz pôsobí vo viac ako 80 krajinách celého sveta a umožňuje viac ako 3 miliónom ľudí vlastniť svoje vlastné podnikanie. De Vos sa zaangažoval aj v oblasti športu, napríklad vlastnil profesionálny športový klub NBA Orlando Magic. Ako uznávaný rečník vystupoval pred státisícami ľudí na celom svete. V roku 1997 podstúpil transplantáciu srdca a stal sa predsedom Združenia hovorcov pre zdieľanie ľudských orgánov.

De Vos a jeho manželka Helen štedro podporujú nemocnice, školy a univerzity a umelecké organizácie vo svojom rodnom meste a početné organizácie v celých Spojených štátoch. Majú štyri deti a šestnásť vnúčat. Ich najmladší syn, Doug, je Prezidentom Amway.

image/png;;;amway_founders_1.png

Jay Van Andel

V roku 1959 Jay Van Andel založil Amway Corp. spolu so svojím priateľom a obchodným partnerom, Rich De Vosom. Spoločnosť priameho predaja teraz pôsobí vo viac ako 80 krajinách celého sveta a umožňuje viac ako 3 miliónom ľudí vlastniť svoje vlastné podnikanie.

Van Andel bol celoživotným bojovníkom za slobodné podnikanie. V minulosti bol predsedom Obchodnej komory Spojených štátov amerických, riaditeľom Nadácie Jamestown, veľvyslancom USA a Generálnym komisárom Expo ´92 v Ženeve a členom správnej rady Heritage Foundation. Prostredníctvom nadácie Jay a Betty Van Andel prispieval na dôležité komunitné projekty podporujúce ekonomický rozvoj, zdravotnú starostlivosť, vzdelávanie a umenie.

Deti Van Andelovcov pôsobia ako členovia správnej rady našej spoločnosti. Steve Van Andel plní funkciu Chairman Amway.