Vytvorený tak, aby bol bezpečný

Najjednoduchšia, najrýchlejšia cesta, ako podpisovať dokumenty online.

Powered by Adobe

Čo je elektronický podpis (e-podpis)?

Elektronický podpis alebo "e-podpis" môže nahradiť váš vlastnoručný podpis. Jeho výhodami pri podnikaní sú rýchlejšie transakcie, menšie riziko, lepší prehľad. Najdôležitejšou výhodou e-podpisu je to, že zjednodušuje a uľahčuje legálne potvrdzovanie digitálnych dokumentov.

Je legálny a bezpečný?

Takmer každá priemyselná krajina sveta uznáva v rámci svojich zákonov elektronický podpis. Služby Adobe eSignature spĺňajú najnovšie online bezpečnostné kritériá v každom jednom kroku, pretože obsahujú prihlasovací kód, sieťové a fyzické úkony. Pozrite si globálnu legislatívnu príručku o e-podpise Adobe eSignature's Global Legal Handbook.

Prečo je výhodné používať e-podpis?

Tu sú tie najpodstatnejšie spomedzi mnohých dôvodov.

Ako to funguje?

 

KROK 1

Kliknite na tlačidlo "Podpísať formulár"

Prístup k dokumentu a zahájenie procesu podpisovania jedným kliknutím.

KROK 2

Prečítajte si dokument

Prečítajte si registračný formulár a na konci kliknite na tlačidlo a podpíšte sa elektronickým podpisom.

KROK 3

Podpíšte sa a hotovo!

Môžete byť úplne pokojní, že váš podpis je na 100% bezpečný a legálny.

Často kladené otázky

  • E-podpis uľahčuje celý proces tým, že vás sprevádza dokumentom a hovorí vám na každom kroku, čo máte urobiť. Potom, ako ste si prečítali dokument, kliknite na podpisové okienko, kde len pomocou klávesnice vpíšete svoje meno. Podľa inštrukcií vypíšte všetky povinné polia. Keď budete hotoví prejsť na ďalšiu časť, kliknite na tlačidlo "pokračovať ďalej" v ľavom spodnom rohu. Po dokončení môžete odoslať dokument. Užitočná rada: Vždy si prečítajte pokyny vo vrchnej aj spodnej časti obrazovky!

  • Každý elektronicky podpísaný dokument je úplne bezpečný a chránený pred akýmikoľvek zmenami. Aby sa predišlo akýmkoľvek pochybnostiam, bude vám okamžite po podpise a potvrdení emailom odoslaná kópia podpísaného dokumentu.

  • Je úplne normálne, že váš e-podpis vyzerá inak ako vlastnou rukou podpísaný, pretože je odosielaný v digitálnom prostredí. Ale i keď nevyzerá ako váš vlastnoručný podpis, aj tak je legálny a platný.

  • Odkaz na podpísaný dokument dostanete emailom, takže v prípade, že ste jediný človek, ktorý má prístup k vášmu emailu, nemáte sa čoho obávať.